Uncategorized
JAK CHRONIĆ NASZĄ PLANETĘ?

JAK CHRONIĆ NASZĄ PLANETĘ?

Transport

Jednym z najskuteczniejszych sposobów zmniejszenia wpływu na środowisko jest odpowiedzialne podróżowanie. Więc jeśli możesz wybierz środek transportu, który ograniczy produkcje spalin np.: rower, rolki, hulajnoga.

Dieta

Produkcja żywności jest głównym czynnikiem powodującym wymieranie dzikich zwierząt. To, co jemy, odpowiada za około jedną czwartą globalnej emisji gazów cieplarnianych. Odejście od diety zdominowanej przez mięso na rzecz diety opartej na roślinach może zmniejszyć wpływ na środowisko

Odpady

Każdy kupowany przez nas produkt ma wpływ na środowisko i może trafić na wysypisko. Wpływ zanieczyszczenia plastikiem na nasze oceany staje się coraz bardziej wyraźny i ma drastyczny wpływ na życie morskie.

Dzięki recyklingowi możemy, zmniejszyć ilość produkowanych przez nas nowych materiałów, natomiast upcykling to kreatywny sposób na przekształcenie starych przedmiotów w coś bardziej wartościowego. Może to być ponowne użycie słoika z dżemem jako świecznika lub użycie starych puszek jako doniczek.

Konsumpcjonizm

Ważne aby być bardziej świadomym tego, co kupujemy i skąd to kupujemy. Kupowanie mniejszej ilości produktów pozwoli zaoszczędzić pieniądze, zmniejszyć ilość odpadów i zmniejszy negatywny wpływ na środowisko. Prowadzenie mniej konsumpcyjnego stylu życia może przynieść korzyści każdemu z nasz ale także naszej planecie.

Proste zmiany w życiu codziennym

  • Zmień żarówkę na energooszczędną
  • Wyłączaj światło gdy go nie potrzebujesz
  • Reguluj temperaturę w swoim domu i dopasuj do swoich potrzeb, aby nadmiernie nie produkować ciepła
  • Zamień torby foliowe na te wielokrotnego użytku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.