Żywienie
GEOINFORMATYKA DLA ROLNICTWA EKOLOGICZNEGO

GEOINFORMATYKA DLA ROLNICTWA EKOLOGICZNEGO

W ostatnich latach świat stanął na głowie. Mierzymy się często z nowymi, poważnymi problemami. Ich zakres rozpoczyna się już od niesprzyjającej pogody poprzez niskie ceny sprzedaży aż po wysokie koszty produkcji. Posiadamy jednak większą wiedzę oraz narzędzia, które potrafią zrewolucjonizować całą branżę.

W ostatnim czasie duże znaczenie dla rolnictwa ekologicznego mają systemy GIS. Jest to System Informacji Geograficznej, pozwalający na analizowanie i zarządzanie danymi lokalizacyjnymi. W rolnictwie, pozwala sprawnie kierować, a także monitorować gospodarstwa rolne. Rozwiązania te są nieocenione w ocenie ryzyka w sytuacjach kryzysowych, takich jak powodzie, osuwiska i susze.  Precyzyjnie potrafią również obserwować wzrost upraw oraz prognozować ich wielkość. Dają możliwość optymalizacji działań w wyborze powierzchni, gleb jak i warunków. Dzięki nim koszty produkcji i strat są zdecydowanie niższe, a decyzje bardziej trafne. Narzędzia GIS są wykorzystywane w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz do analiz kartograficznych. Cenną zaletą jest również pomoc w opracowaniu i realizacji programów wspierających rozwój rolnictwa oraz dopłat bezpośrednich dla gospodarstw.

Czy ten temat Was zainteresował? Chcielibyście się dowiedzieć czegoś więcej, jak to działa i jak można otrzymać pomoc? Mamy wspólny cel i kierunek. Dlatego też zapraszamy na nasz kanał, tu podzielimy się naszą wiedzą!

http://spotkania.zycia.pl/wp-admin 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.